Materiały izolacyjne a także uszczelniające, a pośród nich środki takie jak przykładowo:

? taśma uszczelniająca (brzmi banalnie jednak wbrew temu, co mogłoby się wydawać jest to wyjątkowo ważny element oraz dość łatwy w produkcji),

? wodouszczelniacz,

? izolacja do tarasów.

Najróżniejsze domieszki, a wśród nich najczęściej stosowane są:

? domieszki (nie występujące jako osobny element stąd ich klasyfikacja w niniejszej grupie),

? domieszki do ogrzewania podłogowego, (również są to zwykle plastyfikatory),

? domieszki na mróz,

? domieszki do betonu , (plastyfikatory do betonu),

? płynne wapno.

Dodatki wpływające na własności wytrzymałościowe, a pośród nich:

? włókna do betonu,

? mikrozbrojenie.

Jak widzimy, towarów koniecznych na rynku jest sporo, a to daje również spore możliwości. Na pewno eksperci znajdą kilka innych potrzebnych dodatków, jednakże niniejsze opracowanie ma służyć wyłącznie wskazanie pewnych idei, a nie przeanalizować je wyczerpująco. Rola poszczególnych grup zostanie opisana w dalszych częściach, co pozwoli zebrać pewien zasób wiedzy osobom niezorientowanym w temacie. Osobom rozeznanym w takich sprawach zaleca się pominięcie niniejszej części.

Układanie kostki brukowej

Układanie kostki brukowej. Brukarstwo Poznań.

 

W poprzedniej części przedstawione zostały perspektywy jak również możliwości wejścia do branży budowlanej od swoistego zaplecza oraz opisano pierwsze czynności, które potencjalny biznesmen musi zrobić, żeby podnieść swoje szanse w branży. Teraz nadszedł czas na omówienie asortymentu, który w razie chemii dla budownictwa jest niezwykle obszerny jak również stwarza sporo możliwości wynalezienia niszy, którą można wypełnić, z początku co najmniej w lokalnej skali. Wyrobów stosowanych w budownictwie jest bardzo dużo, albowiem czasy, gdy wszystko powstawało z cegły lub żelbetu już minęły.

Aktualne wymagania jakościowe są wyraźnie wyższe, a ich spełnienie związane jest z koniecznością używania większości specyfików wpływających na rozmaite parametry produkowanych części. W obszarze własnej działalności trzeba głównie przeanalizować, którymi produktami można rozpocząć handel, czy też które z nich można spróbować zacząć produkować, co jednakże związana jest z koniecznością zadbania o zaplecze pod postacią wytwórni, co natomiast może wymagać większych nakładów kapitałowych. Zacznijmy jednakże od omówienia asortymentu, w którym na pewno wymienić warto następujące kategorie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *